Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ve Siirt Valiliği Koordinasyonunda SODES kapsamında bütçesi 180.000 TL olarak finanse edilen DÖRT MEVSİM SPOR Projesi faaliyete geçmiştir. Kaymakamımız Sn.Murat KAHRAMAN Proje kapsamında spor faaliyetlerine devam etmekte olan gençlerimizi ziyaret ederek hediyeler dağıttı.

Bu Proje ile sosyal açıdan kısıtlı bulunan Pervarili gençlerin spor ile fiziksel ve zihinsel açıdan gelişimlerinin sağlanması, potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve boş zamanlarını değerlendirerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları sağlanacaktır.

Proje kapsamında halı sahamızın yanında dinlenme salonu, duşakabin ve soyunma odalarından oluşan 120 metrekarelik bir bina inşa edilecektir. İlçe genelinde 7 adet futbol kursu açılmış olup 210 kursiyer öğrencilere spor kıyafetleri ve malzemeleri temin edilmiştir.

İlçemizde bulunan bütün ortaokullar arasında toplan 250 öğrencinin katılımı ile futbol turnuvası düzenlenecektir. Turnuvaya katılan öğrencilere spor kıyafetleri verilecek olup turnuvada dereceye giren öğrenci takımları Antalya Gezisi ile ödüllendirilecektir.

Ayrıca İlçe merkezi ve köylerin katılımı ile toplam 250 kişi ilçe genelinde düzenlenecek olan futbol turnuvasında yer alacaktır. Turnuvaya katılan katılımcılara proje kapsamında spor kıyafetleri verilecektir. Turnuvada dereceye giren takımlar Antalya tatili ile ödüllendirilecektir.